ABB Manual Motor Starter MO325-12.5 Magnetic Only 12.5 A – MOTOR STARTER MMS ABB
1 terjual dalam 9 jam terakhir
1 orang menambahkan produk ke keranjang
Merek:
ABB
ABB Manual Motor Starter MO325-12.5 Magnetic Only 12.5 A
Read more
  Estimasi Kirim: Rab, Mei 13 – Kam, Mei 14  (Sabtu-Minggu Tutup)
  ... orang melihat produk ini sekarang
  Membagikan
The MO325-12.5 manual motor starter magnetic only is a 54 mm width device with a rated operational current of Ie = 12.5 A. This device is used to manually switch on and off motors and to protect them reliably and without the need for a fuse from short-circuits. The manual motor starter magnetic only offers a rated service short-circuit breaking capacity Ics = 75 kA at 400 VAC. Further features are the build-in disconnect function, trip-free mechanism and a rotary handle with a clear switch position indication. The manual motor starter magnetic only is suitable for three- and single-phase applications. Auxiliary contacts, signalling contacts, undervoltage releases, shunt trips, 3-phase bus bars, power in-feed blocks are available as accessory.